Tesla, Rakiplerinin Tırnaklarını Kemireceği 2021 İkinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı


Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğindeki mali durum raporlarını yayımladı. Yayımlanan raporlarda şirket, geçtiğimiz 3 ayın sonunda yaklaşık 12 milyar dolarlık bir kazanç elde ettiğini duyurdu. Bu kazancın ise 1,14 milyar doları kar olarak kasada kaldı.

Otomobil sektöründe geliştirdiği elektrik motorlu araçlar ile tanınan Tesla, nisan ve haziran ayının sonuna kadarki dönemi kapsayan 2. çeyrek mali durum raporunu kamuoyuyla paylaştı. Tesla’nın rekor düzeydeki kar oranı ise duyanları şaşırttı.

Tesla, 2021 yılı 2. çeyreğinde 11,96 küsür milyar dolar para kazandı. Bu miktar, geçtiğimiz yıldaki aynı döneminde yüzde 98’lik bir artış olduğunu gösteriyor. Tesla’nın geçtiğimiz çeyrek dönemdeki kazancı, geçtiğimiz yıldaki miktarın neredeyse iki katı oldu. Şirketin bu gelirden kar oranı ise dudak uçuklatacak cinsten.

Tesla, geride bıraktığımız 3 ayda 1,14 milyar dolar para kazandı.

Tesla açıkladığı rakamlarda geçen 3 aylık süreçte tamı tamına 1,14 milyar dolar para kazandı. Kar miktarındaki yükselişe bakınca oransal olarak da çok ciddi bir yükselişin olduğu görünüyor. Şirket, geçen yılın aynı dönemlerinde 107 milyon dolar, bu yılki ilk çeyrekteyse 438 milyon dolar para kazanmıştı.

Tesla geçen çeyrek dönem mali durum raporunda kar açıklayacağını bildirmişti. Fakat bu kadar bir yüksek seviyede kar miktarını kimse tahmin etmiyordu. Açıklanan bu kar oranı şirketin hisse senetlerini de doğrudan daha değerli kıldı. Açıklamalardan sonra yükselişe devam eden Tesla hisseleri, son işlem gününde ise yüzde 2,1’lik yükselişi gördü.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara