Thodex Sahibi nerede? Yeni Fotoğraf Çıktı


Thodex sahibi nerede?

Thodex sahibi Faruk Fatih Özer, 20 Nisan Salı günü akşam saat 19:50’de Arnavutluk Tiran‘a gitti.

Türkiye’de en çok kullanılan üçüncü kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruh Fatih Özer’in 20 Nisan akşamı İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçarken pasaport kontrol nokttasında çekilen fotoğrafı yayınlandı.

Son dönemde parası olanın yatırım yaptığı kripto para döngüsünde Türkiye’den ilk patlak verildi. En çok kullanılan kripto borsası olan Thodex borsasının sahibi ortalıktan kayboldu. Son günlerde sistemin çalışmasında aksaklıkların yaşanmaya başladığını belirten üyelerin birçoğu sorunun geçici olduğunu düşünerek alım satım yapmaya devam ederken 2 gündür sistem tamamen kapalı.

Sistemin kapanmasının ardından bir yatırımcı yanında polis ile Thodex ofisinin kapısına gitti fakat ofiste çalışan kimse bulunamadı. Bunun üzerine tutanak tutan polisler, şikayetçi olan yatırımcı ile savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Thodex Sahibi nerede

Thodex Sahibi Faruk Fatih Özer kaçtı

391 bin kişi tarafından kullanılan ve kripto para alım satımı yapan kişinin bulunduğu Thodex borsasında geçtiğimiz haftadan itibaren zaman zaman kesintilerin olduğu anlaşılırken, son 2 gündür tüm işlemler ilk olarak bakım nedeniyle durduruldu. 4 saatlik bir bakımın ardından tekrardan faaliyete geçeceği duyurusu yapılırken aradan geçen 48 saate rağmen halen sistem kapalı durumda.

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehirden yatırımcılar kripto para şirketine suç duyurusunda bulunmasının ardından savcılık harekete geçerek  Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçlaması ile soruşturma başlattı.

Yapılan araştırmalar sonucunda ise Fatih Özer’in 20 Nisan Salı Günü Arnavutluk’un Tiran şehrine kaçtığı tespit edildi.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir