Ticaret Bakanlığı Yangın Fırsatçıları İçin Harekete Geçti


Ticaret Bakanı Mehmet Muş, artan yangın söndürme ekipmanlarının fiyatları için çeşitli açıklamalarda bulundu. Ticaret Bakanı incelemelerin başlatıldığını söyledi.

Ticaret Bakanlığı Yangın Fırsatçıları İçin Harekete Geçti

Geçtiğimiz hafta başlayıp ülkeyi etkisi altına alan orman yangılarının ardından yangın söndürme ekipmanları fiyatlarında aşırı düzeyde fahiş artışlar olduğu iddia edildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, iddialarla ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Güney kesimlerinde başlayıp bu kesimleri etkisi altına alan orman yangınlarıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Yangınlara müdahale etmek için kullanılan bazı ekipmanların satış fiyatlarında yüzde 150 gibi inanılmaz fiyat artışları görülürken, konu sosyal medyada birçok kişi tarafından gündeme taşındı.

Ticaret Bakanlığı Tarafından Yangın Söndürme Ekipmanları İncelemeye Alındı

Sosyal paylaşım platformu olan Twitter üzerinden iddialara değinen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yangın tüpü, yangın söndürme topu, yangın söndürme kıyafetleri gibi yangın ekipmanlarında fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddiaların Ticaret Bakanlığı tarafından incelemeye alındığını belirtti.

Ticaret Bakanı ayrıca, “Ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu dönemde, çalışmaları sekteye uğratacak olan her türlü suistimal cezasız kalmayacaktır ve fırsatçılar cezalandırılacaktır. Bu çerçevede Bakanlığımız Ticaret İl Müdürlükleri tarafından gerekli denetimlere başlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz hafta başlayıp ve ülkemizin birçok şehrinde devam eden yangınlarla mücadele hala sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 38 ilde 168 yangın çıktığını ve bunların 152 tanesinin söndürüldüğünü ifade etti. Pakdemirli ayrıca, Manavgat’taki yangını başlatan kişilerden birinin gözaltına alındığını da söyledi.

Peki sizler bu yangın ekipmanlarının fahiş fiyatlara satılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara