Kanye West, Justin Bieber, Taylor Swift Gibi Ünlü Yıldızların YouTube Kanalları Hacklendi!


Ünlü Yıldızların YouTube Kanalları Hacklendi! Kanye West, Justin Bieber ve The Weekend gibi birçok sanatçının profilleri son birkaç saat içinde YouTube‘da hacklendi. Hacker, profile tuhaf videolar yükleyerek kendi Twitter profilini de paylaştı

Müzik sektörünün YouTube’daki ayağı Vevo, geçtiğimiz günlerde büyük bir saldırıya uğradı. Dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı ve toplamda yüz milyonlarca abonesi bulunan Vevo’da birçok ünlü ismin YouTube kanallarına tuhaf müzik videoları eklendi.

Lil Nas X, Eminem, Drake, Taylor Swift, Ariana Grande, Harry Styles, The Weeknd, Michael Jackson ve Kanye West gibi çeşitli sanatçılar, İspanyol dolandırıcı Paco Sanz ve rapçi Til Tjay gibi isimlerin müzik videolarına yer verdi. Saldırının arkasındaki isim de birkaç videoda yer aldı.

Ünlü sanatçıların YouTube Kanalları Hacklendi! profillerinde görülen videolardan bazıları:

Ünlü Yıldızların YouTube Kanalları Hacklendi!

Hacklenen Vevo kanallarına yüklenen bazı videolarda “Hacked by @lospelaosbro (hacked by lospelaosbro)” ifadesi yer aldı. Söz konusu kişinin Twitter profili ele geçirildiğinde bunun ilk saldırı olmadığı anlaşıldı. Profilde ayrıca Justin Bieber’ın Mayıs 2021’deki profilinden paylaşılan kısa bir video da yer alıyor.

Mayıs 2021’de Justin Bieber profilinden paylaşılan video

The Verge’e konuşan Vevo, “Bazı videolar, doğrulanmamış bir kaynak tarafından az sayıda Vevo sanatçı kanalına doğrudan yüklendi” dedi. kullanılan ifadeler. Videoların artık kanallarda bulunmadığını söyleyen Vevo, güvenlik sistemini de gözden geçireceğini duyurdu.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara