Vergi Ödemesi İçin Bitcoin Dönemi Geliyor


Vergi ödemesi için Bitcoin dönemi başlıyor. ABD’nin bir eyaletinde böyle bir karar alındır. Kararın sebepleri ise dikkat çekti.

Kripto para birimleri ve borsalar ülkelerin gündemini sürekli olarak meşgul ediyor. ABD’nin Tennessee eyaleti vergi ödemesi için artık Bitcoin’i de kabul edeceğini açıkladı. Açıklamayı Eyalet Başkanı Scott Conger, Twitter hesabından yaptı. Ayrıca Conger, kararın bazı nedenlerini de açıkladı.

Vergi Ödemesi için Bitcoin Kararının Arkasında ‘Enflasyon’ Korkusu var.

Gözlerinden lazer ışığı çıkan Twitter profil fotografı ile dikkat çeken politikacı Scott Conger, Emlak vergileri için artık Bitcoin’i de kabul edeceğini açıkladı. Diğer yandan Conger’ın bu kararının sebeblerinden biri ise enflasyon tedirginliği denilebilir. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yakın zamanda verdiği bir röportajda aylarca sürecek olan hızlı enflasyon öngörüsünü paylaşmıştı.

Conger’ın Vergi ödemesi için Bitcoin kararını açıkladığı Tweet, dikkat çeken bir istatistiği gözler önüne sürdü. Politikacı ”Neden enflasyonu kabul ediyoruz? Neden hükümetten daha fazlasını istemiyoruz? 2 yılda yüzde 6.3 değer kaybeden dolar, hayatım boyunca yüzde 172.8 değer kaybetti.” ifadelerini kullandı. Bunun dışında Conger, doların her yıl değer kaybettiğini ve çözümün Bitcoin olduğunu paylaştığı bu tweet ile ifade etti.

VERGİ ÖDEMESİ İÇİN BİTCOİN

Eyalet ekonomisine Bitcoin’i ekleme kararını yönetim, Nisan ayında açıklamıştı. Öte yandan aynı ay içinde çalışmalar da başlamıştı. Eyaletin vergi ödemelerinin yapılabilmesi için Blockchain sistemi üzerine hazırlıklara başlanmıştı. Conger’a göre vergi ödemeleri için Bitcoin kullanımı bu yıl sonuna kadar mümkün hale gelecek. Aynı zamanda politikacıya göre Tennessee, kripto para devriminde lider olacak.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir