WhatsApp Çoklu Cihaz Dönemi Başladı!


WhatsApp çoklu cihaz desteği artık kademeli olarak erişime açıldı, WhatsApp çoklu cihaz nasıl kullanılır? Çoklu cihaz nedir, ne işe yarıyor? Bu yazımızda anlattık.

WhatsApp Çoklu Cihaz Dönemi Başladı!

Dünya’nın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen senenin başından beri konuşulan çoklu cihaz desteğini nihayet kullanıcıların kullanımına sundu. Haberin yazıldığı tarihte test aşamasında olan bu özellik kısa bir süre sonra beta programından tamamen gün yüzüne çıkacak. Ve hararlı haliyle tüm WhatsApp kullanıcılarının erişimine açılacak.

WhatsApp çoklu cihaz nedir?

Bildiğiniz gibi WhatsApp, kullanıcılarının WhatsApp Web hizmeti ile bilgisayardan mesajlaşabilmelerine olanak sağlıyor. Ancak WhatsApp Web, ana uygulamanın yüklü olduğu akıllı telefonla eşleştiği için sürekli olarak internet bağlantısı gerektiriyor. Yani cihazın kendisinde bağlantı olmadığı zamanlarda Web’i kullanmak mümkün olmuyor. Çoklu cihaz desteği ile birlikte bu zorunluluk da ortadan kaldırdı.

Öncelikle Mobil cihazınınzdan WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki menü işaretine tıklayın. Sonrasında “Bağlı cihazlar” butonuna basın. Eğer çoklu cihaz özelliği size de gelmişse ekranın ortasını kaplayan bir pencere otomatik olarak açılacaktır. Test sürecine katılmayı isteyip istemediğinizi soran bir bildirim görürsünüz. Dilerseniz işlemi onaylayarak sürecin bir parçası olabilirsiniz.

WhatsApp Çoklu Cihaz

Bazı özellikler çalışmayacak

Bağlama işlemini tamamladıktan sonra WhatsApp Web’i normal bir şekilde kullanabilirsiniz. Ana telefonunuz tamamen kapalı olsa veya internet erişiminiz bulunmasa bile mesaj gönderecek, karşıdan gelenleri de alacaksınız. Bu noktada herhangi bir sorun yok fakat WhatsApp’ın açıkladığı birtakım istisnai durumlar mevcut. Örneğin:

  • WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.
  • WhatsApp hesabınızı kaydettirmeniz ve yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir.
  • Telefonunuzu 14 günden uzun bir süre boyunca kullanmazsanız bağlı cihazlarınızın bağlantısı kaldırılacaktır.

Tüm bunların yanı sıra çoklu cihazın şimdilik desteklemediği özellikler de var:

  • İkincil cihazlarda mevcut konum görüntülenemez.
  • WhatsApp Web veya Masaüstü’nde sohbetler sabitlenemez.
  • WhatsApp Web ve Masaüstü’nde grup davetleri kabul edilemez, görüntülenemez ve sıfırlanamaz. Bu işlemleri yapmak için telefonunuzu kullanmanız gerekir.
  • Telefonlarında WhatsApp’ın çok eski bir sürümü yüklü olan kişilere bağlı cihazınızdan mesaj gönderemez veya bu kişileri arayamazsınız.
  • Portal cihazından veya WhatsApp Masaüstü’nden çoklu cihaz beta programına kayıtlı olmayan bağlı cihazları arayamazsınız.
  • Portal cihazınızdaki diğer WhatsApp hesapları çoklu cihaz beta programına katılmadıysa bu hesaplar kullanılamaz.
  • WhatsApp Business kullanıcıları, WhatsApp Web veya Masaüstü’nü kullanarak işletme adını ve etiketleri düzenleyemez.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara