WhatsApp Güvenlik Konusundaki Soru İşaretlerini Gideriyor: İşte o özellik


WhatsApp Güvenlik Konusundaki Soru İşaretlerini Gideriyor: İşte o özellik! WhatsApp, iCloud veya Google Drive’a yedeklenen sohbetler için uçtan uca şifrelemeyi tanıttı. Aşamalı olarak devreye alınan özellik, kullanıcıların WhatsApp sunucusundan çıkardıkları sohbetleri yedeklemelerine olanak tanır.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenli sohbetlerin de uçtan uca şifrelenmesi sorunuyla birkaç ay önce ortaya çıktı. Bu özellik önemliydi çünkü artık kullanıcılar sohbetlerini de yedekleyeceklerdi. Şimdi bu konuyla ilgili yeni bir gelişme var. Mark Zuckerberg, uzun süredir üzerinde çalışılan özelliğin kullanıma hazır hale geldiğini duyurdu.

Mark Zuckerberg’in açıklamalarına göre geliştirilen yeni özellik, Google Drive veya iCloud’da yedeklenen sohbetler için yeni bir güvenlik düzeyi oluşturacak. Bu isteğe bağlı özellik, kullanıcıların WhatsApp sunucularından yedekledikleri sohbetleri şifrelemesine olanak tanır. Bu sayede hem Google hem de Apple kullanıcı mesajlarına erişemeyecek. WhatsApp ve Facebook? Reddetseler bile uzun süredir haberlere erişebiliyorlar.

WhatsApp Güvenlik Konusundaki Soru İşaretlerini Gideriyor: İşte o özellik! Kullanıcılar, yeni özelliğe aşamalar halinde kavuşacak

WhatsApp Güvenlik Konusundaki Soru İşaretlerini Gideriyor: İşte o özellik

Mark Zuckerberg’e göre, WhatsApp’ın kullanıma hazır özelliği dünyada bir ilk. Zuckerberg’e göre, dünyadaki başka hiçbir mesajlaşma uygulaması kullanıcılara bu kadar eksiksiz bir güvenlik düzeyi sunmuyor. Ancak Zuckerberg, bu özelliğin aynı anda tüm kullanıcılara sunulmayabileceğini söyledi. Sohbet yedeklemeleri için uçtan uca şifreleme kademeli olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu işlev nasıl kullanılabilir?

WhatsApp yedekleri nasıl şifrelenir?

Adım #1: Ayarlar menüsüne girin.
Adım #2: Önce “Sohbetler”, sonra “Sohbet Yedeği”ne dokunun.
Adım #3: Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme” seçeneğine dokunun.
Adım #4: Devam” seçeneğine dokunun ve parola oluşturun.
Adım #5: “Bitti”ye dokunduktan sonra yedeklerin uçtan uca şifrelenmesini bekleyin.

Whatsapp sohbet yedeklerinde şifreleme nasıl kaldırılır?

Adım #1: Ayarlar menüsüne girin.
Adım #2: Önce “Sohbetler”, sonra “Sohbet Yedeği”ne dokunun.
Adım #3: “Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme” seçeneğine dokunun.
Adım #4: Kapat” seçeneğine dokunduktan sonra oluşturduğunuz şifreyi girin ve yeniden “Kapat” seçeneğine dokunun.

Ücretsiz WhatsApp Takip Uygulamaları adlı yazımıza BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir