Whatsapp Para Gönderme Özelliği Yayınlandı


Whatsapp uzun bir süredir üzerine çalıştığı Whatsapp para gönderme özelliğini Hindistan’ın ardından Brezilya’da yaşayan kullanıcıları içinde aktif kullanıma sundu. Para Gönderme Özelliği artık Brezilya’da ki Whatsapp kullanıcıları için aktif edilirken kullanıcılar birbirlerine hızlı bir şekilde ödeme yapabilecek.

Facebok CEO’su Mark Zuckerberg’in kendi Facebook hesabından yaptığı açılama ile Brezilya’daki kullanıcıların Whatsapp üzerinden para gönderebileceğini duyururken, 2018 yılından itibaren Hindistan’da test edilen bir özellik olduğunu da belirtti.

Whatsapp Para Gönderme

Whatsapp Para Gönderme

Para Gönderme özelliği tıpkı bankalar aracılığıyla yaptığınız eft ve havele işlemleri gibi olacak. Kullanıcıların kendi aralarında para gönderme bağış yapma veya ürün satın almalarının ardından para transferi işlemi gerçekleştirebilecekler. Kişisel Whatsapp hesaplarında ödeme alma işlemleri ücretsiz yapılabilecekken, Bussines Whatsapp hesabı bulunan işletmelerin ise belirli bir ücret karşılığında transfer işlemi alabilecekleri duyuruldu.

Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerinden para gönderme özelliği şu anda sadece Hindistan ve Brezilya kullanıcıları için aktif hale getirilmiştir.

Whatsapp Para Gönderme Ücretli mi?

Para gönderme özelliği tüm kullanıcılar için açılması durumunda kişisel ödemeler ücretsiz, whatsapp bussines kullanıcıları içinse ücretli olacaktır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara