Yemek Sepeti İçin Boykot başlatıldı!


Yemek Sepeti İçin Boykot başlatıldı! Yemek Sepeti çalışanları boykot eylemine başlama kararı aldı. Yapılan eylemde “Yemek Sepeti’nden sipariş vermeyin” çağrısında bulunuldu.

Yemek Sepeti İçin Boykot başlatıldı!

Yemeksepeti bu kez kötü haberle sosyal medya gündemine oturdu. İşçiler, kurucu ortak ve CEO Nevzat Aydın ile tartıştı. İş kolu değiştikten sonra çalışanlar direnmeye başladı.

Nakliyat-İş Sendikası konuyla ilgili şunları söyledi: “Yemeksepeti işçileri anayasal haklarını kullanarak insana yakışır bir yaşam ücreti ve çalışma koşulları çerçevesinde DİSK’imize bağlı Nakliyat-İş Sendikası’na örgütlenmeye ve üye olmaya başladılar. Bu aşamada yasaları ve yargı kararlarını ihlal eden resmi belgelerde dolandırıcılık, muvazaa ve sahtecilik kullanmış ve Yemeksepeti’nin ulaşım iş kolunu ticaret, eğitim ve büro iş kollarına çevirmiştir.10 Sonuç olarak, 2000 Nakliyat-İş sendikalı işçiler Bu sürece müdahil olması gereken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı henüz müdahil olmamıştır. Sendikanın başvurusu üzerine müfettişlerin incelemesi sonucunda 8 ay geçmesine rağmen sendikaya gönderilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Yemek Sepeti için boykota başlandı

Yemek Sepeti İçin Boykot başlatıldı!

Açıklamalar “Yemeksepeti, Hilesepeti olmuş işçilerin örgütlenmesine yönelik baskılar, işçi ve sendika düşmanlığı devam etmiştir. Yemeksepeti/ BanaBi depoları özel kişilere devredilmeye başlanmış, işçilere yönelik istifa baskıları, mobbinge dönüşen uygulamalar artmıştır. Büyük çoğunluğu moto kurye olarak çalışan Yemeksepeti çalışanları, esnaf kurye olarak çalışmaya zorlanmaktadır. Çalışanların birlikte, örgütlenme ortamı ortadan kaldırılmak istenmektedir. Hilesepeti olan Yemeksepeti’nin işçi ve sendika düşmanlığını protesto etmek, işçilerin insanca yaşayabilecek bir ücret ve insan onuruna yaraşır çalışma koşulları için mücadelesi ile dayanışmada bulunmak amacıyla 27.09.2021 günü Şişli’de bulunan Yemeksepeti Genel Müdürlüğü önünde “Yemeksepeti’nden yemek ve market siparişi vermeyelim., BOYKOT edelim, İşçi ve Sendika Düşmanlığına ortak olmayalım” şeklinde devam etti.

Eylemde; Halkımızı, İşçi ve Sendika Düşmanlığı yapan Yemeksepeti’ni Boykota Çağırıyoruz, yazılı DİSK, KESK, TTB, TMMOB, Birleşik Kamu-İş,Tek Gıda-İş, Liman-İş, Hava-Sen, Bağımsız Maden İş, DGD-SEN, Tüketici Birliği ve Tükoder imzalı pankart açıldı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara