Yılın Otomobili belli oldu. Türkiye’de yılın Otomobili hangisi?


Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasının kazananları belli oldu. Kazanan, popüler rakiplerini geride bırakan Hyundai Tucson oldu.

Otomobil Gazetecileri Derneği (OGD), Türkiye’de her yıl düzenlenen Yılın Otomobili yarışmasının 7. etap sonuçlarını açıkladı. Yedi modelin finalist olduğu yarışmada, Hyundai Tucson toplam 3710 puanla yılın otomobili seçildi.

Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra Yılın Tasarımı, Yılın Basın Bülteni ve İnovasyon gibi kategorilerde de ödüller veriliyor. BMW Serisi Gran Coupé Yılın Tasarımı’nı kazanırken, bu yıl ilk kez verilen Yılın Lansman Basıncı ödülü Fiat Egea Hybrid Lansmanı’na gitti. Fiat, Connect My Friends projesiyle inovasyon ödülü kazandı.

Yılın Otomobili seçilirken Otomobillerde hangi kriterlere bakıldı?

Yılın Otomobili

Bu yıl yedincisi düzenlenen yarışmanın ilk ayağına 38 araç katıldı. Jüri üyelerinin oylarına göre en yüksek puanı alan 7 model finale kalmaya hak kazanırken, nihai modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat değer oranı” gibi kriterler üzerinden değerlendirildi.

Yılın Otomobili

Yarışmada Yılın Otomobili unvanını alma hakkına sahip olan adaylar Citroen C4, Honda Civic, Hyundai Tucson, Mercedes-Benz C Serisi, Nissan Qashqai, Opel Mokka ve Renault Taliant oldu. Civic 2980 puanla ikinci, Mokka 2790 puan ile üçüncü, Qashqai 2080 puan ile dördüncü, C Serisi 1980 puan ile beşinci, Taliant 1470 puan ile altıncı ve C4 990 puan ile yedinci oldu.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir