Dogecoin, Brezilya’da Burger King Şubelerinde Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edildi


Brezilya’daki Burger King şubelerinde kripto para dünyasında tartışılan birim olan Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etti. Ama Dogecoin, sadece tek bir ürün için geçerli sayıldı: DOGPPER adlı bir köpek atıştırmalığı.

Kripto para dünyasını takip eden ya da etmeyen herkes, bu yılın başlarından itibaren muhakkak ‘Dogecoin (DOGE)’ adlı kripto para birimini duymuştur. İlk başta şaka olarak ortaya çıkan bu kripto para birimi, çok kısa bir sürede  müthiş bir değer artışı yaşayarak yatırımcıların ilgisini üzerinde topladı. Kripto paraların bu kadar büyümesini sağlayan isim ise bugünlerde de çok tartışılan isim olan Elon Musk’tı.

ABD’de bulunan “Gamespot” hisselerinin finans sektöründeki zenginlerine karşı bir hareketle kısa sürede fırlatılması, tüm internet dünyasının gücünü göstermişti. Bu hareketle Dogecoin’e büyük yatırımlar yapılmış, ‘herkesi zengin etme’ maksadıyla herkesin ilgisini toplanmıştı. Elon Musk’ın hakkında fazlaca olumlu şeyler söylediği Dogecoin, dünya genelinde büyük ve küçük çeşitli yerlerde ödeme biçimi olarak kabul edilmeye başlamıştı. Bu işletmelere bugün yeni ve önemli bir isim katıldı.

İşte Burger King’den Dogecoin ödenerek alınabilen ürün:

Dünya devi Fast food zinciri olan Burger King’in resmi Brezilya Twitter hesabında, yaptığı duyurusunda kripto para birimi olan Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Fakat bu durum, restoranlardaki her ürünün satın alınabilmesi adına geçerli olmadı. Hatta akla ilk gelen Burger King ürünlerinden birini satın alırken de geçerli değil. Brezilya’daki Burger King tüketicileri, kripto para birimine özel çıkarılan ‘DOGPPER’ isimli köpekler için çıkarılan atıştırmalık ürünü satın alırken ödeme yöntemi olarak Dogecoin’in seçebilir.

DOGPPER, sadece köpekler için bir atıştırmalık yiyecek olarak satışa sunuldu. Her bir DOGPPER’in fiyatı ise 3 Dogecoin olarak belirlendi. Bu da bir DOGPPER’in şu an yaklaşık 0,60 dolar (yaklaşık 5,15 TL) fiyat değerine sahip olduğunu gösteriyor. Şirket, müşterilerin en fazla 5 adet DOGPPER satışının sağlanmasını öneriyor. Ürünü satın almak isteyen müşterilerin sahip oldukları DOGE’leri ‘Burger King Brazil’ cüzdanlarına aktarmaları gerekiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara