Samsung, ‘SmartThings Energy’ ile Elektrik Kullanımını Kontrol Almayı Hedefliyor


Samsung, kullanıcıların kendi elektrik kullanımlarını görmeleri ve kontrol etmeyi sağlayan yeni hizmeti ‘SmartThings Energy’i duyurdu.

SmartThings hizmeti içerisinde kullanıncılarına uyumlu cihazları ve elektronik aletlerini tek bir uygulama üzerinden yönetim imkanı sunan Samsung, bu hizmetini genişletmeye kararlı. Geçtiğimiz yıl kayıp Galaxy cihazlarını bir hamlede bulan SmartThings Find özelliğini duyuran Samsung, şimdi ise elektrik kullanımını eş zamanlı olarak kontrol etmeyi sağlayan hizmetini tanıttı.

Hizmetin Adı : SmartThings Energy

Samsung, SmartThings Energy adını taşıyan yeni hizmeti ile kullanıcıların elektrik kullanımlarını görmesini ve kontrol altına alabilmesini amaçlıyor. Samsung uyumlu ev aletleri ile beraber çalışan bu hizmet, kullanıcıların dengede tutması ve gerektiği anlarda ufak değişiklikler yaparak tasarruf yapabilmesi için elektrik kullanımlarını detaylı bir şekilde gösteriyor.

SmartThings Energy, elektrik kullanımının yanı sıra sisyeme bağlı olan cihazlar için kullanıcılara çeşitli tasarruf ipuçları da vaat ediyor. Örneğin Samsung marka buzdolabının daha verimli çalışması için içersine çok fazla içecek yiyecek koyulmamasını öneren hizmet, bunun yapılmaması durumunda ise elektrik kullanımının artacağı konusunda uyarı veriyor. Bunun yanı sıra evde olmadığınız zaman TV’nin açık bırakılmaması ve belirli zaman aralıklarında çok daha fazla enerji kullanıldığında da uyarılar verebiliyor.

Hizmetin duyurulma aşamasının ardından açıklamalarda bulunan Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Chanwoo Park, “İnsanlar pandemi nedeni ile evde daha fazla zaman geçiriyor ve cihazlarını daha sık kullanıyor. Bu da daha büyük kapasite ve daha iyi enerji verimliliği ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Tüketicilerimiz daha iyi ve çevre dostu bir gelecek inşa etmenin bir parçası olmak istiyorlar ve biz de daha verimli bir akıllı ev deneyimi sunarak bu vizyona ulaşmalarına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

SmartThings Energy öncelikle yalnızca samsung ev aletlerini ve HVAC ürünlerini destekleyecek, ancak şirket önümüzdeki dönemlerde yeni ortaklıklar ve enerji yönetiminde uzmanlaşmış kişiler ile hizmeti daha da geniş kitlelere yayılacak.


ETİKETLER :

YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara