Evcil Hayvan Mamalarına KDV İndirimi Gündemde! Hayvan Dostlarına Müjde.


Evcil Hayvan Mamalarına KDV İndirimi Gündemde! Hayvan Dostlarına Müjde. HAÇİKO Başkanı Ömür Gedik bugün yaptığı açıklamada, Maliye ve Maliye Bakan Yardımcısı’nın gıdada KDV indirimi sözü verdiğini söyledi. Çalışmalar birkaç ay içinde tamamlanacak.

Eylül ayının başından itibaren yükselmeye başlayan döviz kuru yılsonuna kadar 2 kattan fazla artarak her türlü ürün ve hizmet fiyatlarının çok güçlü bir şekilde arttığını görmemizi sağladı. Elbette en çok hissedilen ve fiyatları günlük olarak değişen ürün grubu yurt dışından yapılan ithalatlardır. Yaklaşık 2 ay önce bu ürünlerden biri olan evcil hayvan mamaları ile ilgili bir kampanya başlatıldı.

Gıda fiyatlarının onlarca TL artması üzerine evcil hayvan sahipleri ve tüm hayvanseverler, evcil hayvanlarda ve sokak mamalarında KDV’nin kaldırılmasını talep etmeye başladı. 150.000’den fazla gönüllü dilekçeyi imzalarken, birkaç hafta sonra bu konuda olumlu bir açıklama geldi.

Evcil Hayvan Mamalarına KDV indirimi Geliyor

Hayvan Mamalarına KDV

Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Başkanı Ömür Gedik, hayvanseverlerin gıdada KDV indirimi talebini Maliye ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’a sundu. Gedik müjdeyi daha sonra yaptığı bir açıklamayla duyurdu: “KDV’nin sadeleştirileceği ve %18 KDV oranının düşürüleceği yönünde sözler aldık.”

Gedik, Mahmut Gürcan’a kedi ve köpek mamalarının bir lüks değil, bir ihtiyaç olduğunu, vergi oranından yansıyan mama fiyatları ile insanların bunları sahiplenip evde beslemenin zor olduğunu anlattı.KDV. Gedik, Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’dan aldıkları söz çerçevesinde söz konusu sadeleştirmelerin birkaç ay içinde tamamlanmasını umduklarını ifade etti.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara