iOS 14.5 RC Güncellemesi yayınlandı: İşte yeni özellikler


Apple, dün akşam yaptığı etkinlik ile iOS 14.5 RC güncellemesi (Release Candidate) sürümünü resmi olarak yayınladı. Beta sürümlerini ve test sürecini başarıyla tamamlayan iOS 14.5 sürümünü, önümüzdeki haftadan itibaren herkesin kullanımına açacağını duyurdu. Apple, 14.5 sürümü ile kullanıcılara Apple Watch üzerinden telefon üzerindeki kilidi açma özelliğini de ekleyerek bir çok çeşitli yenilik sundu.

Apple, iOS 14.5 RC Güncellemesi ile gelen yeni özellikler:

  • Apple kullanıcıları bundan sonra maskeleri yüzlerinde iken bile “Apple Watch ile Kilit Açma” özelliğini kullanarak kolay bir şekilde ekran kilidini açabilecek.
  • Güncelleme ile birlikte iPhone 12’lerde Çift SIM modunda da 5G desteğini getiriyor. Böylece birden fazla SIM kullanıyorsanız bundan sonra her iki SIM de 5G hızında bağlantı sağlayabilir. Bu güne kadar iki SIM modu LTE ağlarıyla sınırlıydı. Bu sınır kalktı.
  • WatchOS 7.4 ile iOS ve iPadOS 14.5, Apple Fitness için Airplay 2 desteği içeriyor, böylece Apple Fitness aboneleri herhangi bir iPhone ya da iPad üzerinden yeni bir antrenman başlatıp ardından uyumlu akıllı TV veya set üstü kutuda AirPlay aracılığı ile oynatabilir.
ios 14.5 rc güncellemesi
  • Xbox Series X ve PlayStation 5 DualSense denetleyicileri, iOS 14.5 ile iPhone ve iPad üzerinde desteklenmeye başladı.
  • iOS 14.5 ile birlikte widget özelliği üzerinde de geliştirmeler yapılarak yenilikler ortaya çıkarıldı.
  • iOS 14.5 ile yol tarifi alırken Haritalar’da bir rota süresince kazaları, tehlikeleri ve hız kontrollerini size bildirmek için Waze benzeri bir kitle kaynak özelliğini de erişime açtı.
  • iOS ve İpadOS 14.5 ile , Siri ile müzik hizmetlerini seçebilirsiniz. Apple Music yerine Spotify tercih ederseniz, Siri den yaptığınız bütün şarkı istekleri Spotify üzerinden açılacak.
  • iOS 14.5 ile artık siri sadece varsayılan bir kadın sesine sahip olmayacak, iki yeni seçenekle yükseltilti. Ayrıca iOS 14.5 beta sürümünde birkaç tane yeni emoji karakteri de var.
ios 14.5 rc güncellemesi
  • Geliştirici uygulamaların kişisel verileri uygulamalarda izlemek için kullanmadan önce Apple kullanıcılardan izin istemeye zorlayacak. Uygulama şeffaflığı ayarları geldi. Kullanıcılar, uygulamanın kendilerini izlemesine izin verebilir ya da uygulamanın izlememesini isteyebilir.
zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara