İstanbul Teknik Üniversitesi yüz yüze eğitim zorunluluğunu kaldırdı. Pandemide ‘Yine Başa Dönme’ Korkusu Başladı


İstanbul Teknik Üniversitesi, bir dizi olayın ardından okulun karma eğitim sistemine geçtiğini duyurdu. Öğrenciler dersi canlı olarak okulda veya Zoom üzerinden takip edebilecekler.

Koronavirüse karşı aşılama tüm dünyada hızla uygulanmaya başlasa da bir yandan koronavirüs mutasyona uğramaya devam ediyor. Tüm dünyanın çeşitli önlemler almasına neden olan Omicron varyantı ülkemizde de hızla yayılıyor. Yüz yüze eğitime son verilmesi gündemi Omicron tarafından dünyanın birçok ülkesinde yürütülürken, Türkiye’deki durumla ilgili yeni tartışmalar başladı. Bugün İTÜ bu yönde önemli bir karar aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. İsmail Koyuncu, koronavirüsle mücadele için alınan yeni önlemleri sosyal medya hesabından duyurdu. Müdür Koyuncu, geçen hafta yurtta kalan ve kampüste ders alan öğrenciler arasında pozitif vaka sayısının hızla arttığını açıkladı. Koyuncu, 2021-2022 güz dönemi sonuna kadar tüm dersleri yüz yüze hibrit bir yaklaşımla sunmaya karar verdiklerini açıkladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Öğrenciler, okula gelmek zorunda olmayacak:

İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kararlaştırdığı hibrit sistem ile öğretim elemanları derslerini sınıfta verecek ve derse gelebilen öğrenciler dersleri canlı olarak dinleyebileceklerdir. Derse katılamayacak öğrenciler, dersi eş zamanlı olarak Zoom platformu üzerinden uzaktan takip edebilecekler. Sınıflarda yoğunluğa izin verilmeyecektir. Böylece öğrenciler uzaktan veya yüz yüze öğrenme şeklini kendileri seçebileceklerdir.

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülke Omicron’a karşı çeşitli önlemler almaya devam etse de okulların, özellikle de okullarda yüz yüze eğitimin kapatılması son bir seçenek olarak görülüyor. Bu dönemde birçok uzman yüz yüze okulların güvensizlik nedeniyle kapatılması gerektiğine inanmaktadır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara