Milli Eğitim Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Vakalar Arttı.


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle uzaktan eğitime geçişin gündeme gelip gelmediğini açıkladı.

Görev süresinin ilk yıllarında yüz yüze eğitime verdiği önem nedeniyle çok konuşulan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Omicron varyantı nedeniyle artan vaka sayısına bakılırsa Bakan Özer, yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceğini de açıkladı.

Omicron varyantı Türkiye’de de gösterilmeye başlandı. Öyle ki aylardır 20 bin olan vaka sayısı dün 36 bini geçti. Dolayısıyla uzaktan eğitime geçişin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarında şu anda böyle bir şeyin gündemde olmadığına dikkat çekildi.

Milli Eğitim Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! “Şu an itibarıyla yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil”

Milli Eğitim Bakanından Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Vakalar Arttı.

Bakan Mahmut Özer, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Tüm ülkeler, okul dışı ortamlarda önlemleri sıkılaştırarak okulları açık tutmak için her türlü önlemi almaya çalışırken biz de aynı kararlılıktayız. Ancak okul dışı ortamlardaki önlemlere daha fazla ağırlık vermeliyiz. Dolayısıyla, şu an itibarıyla yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil. Elbette süreci yakından takip ediyoruz. Okullarda maske, mesafe ve hijyene daha fazla önem veriyoruz.”

Milli Eğitim Bakanı, vakaların artması nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalan bazı sınıflar ile ilgili de konuştu. Direkt rakam veren Mahmut Özer, “Geliştirdiğimiz sistemde sınıf bazlı süreci yönettik, vaka ve yakın temasları takip ederek sadece sınıf düzeyinde yüz yüze eğitime 10 gün ara verdik. Şu ana kadar süreç oldukça başarılı devam etti. Yaklaşık 4 aydan beri kesintisiz haftada 5 gün eğitime devam edebildik. Bu süreçte okullarda kapatılan sınıf sayısı toplamda yüzde 1’in çok çok altında seyretti. Bugün sadece 1524 sınıfımızda yüz yüze eğitime ara verildi. 850 bin sınıfımızın olduğu göz önüne alındığında bu rakam oldukça düşük.” dedi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir