Rusya artık Kripto Paraları Yasal Ödeme konusunda Kabul Etmeye Hazırlanıyor


Bir Rus medya kuruluşu olan Kommerstant‘a göre, Rus yetkililer kripto para birimlerinin yasal ihale olarak kabul edilmesine izin verebilecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyorlar.


Her gün kripto para birimleri ile ilgili yeni haberlerle karşı karşıya kalıyoruz. Bu da gelecekte oldukça popüler olması beklenen bu madeni paraların birçok alanda gündemde olmasını sağlıyor. Şubat ayının sonunda Ukrayna’ya karşı askeri harekat başlatan ve dünya gündemine oturan Rusya, kripto alanında son dönemde adından söz ettiren ülkelerden biri.

Geçen hafta, Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’nın kripto para kullanarak yaptırımlardan kaçmasını önlemek için harekete geçtiğini sizlerle paylaşmıştık. Yetkililer, bu riski sınırlamak için Rusya’da Avrupa Birliği merkezli yüksek değerli kripto hizmetlerini yasaklayacaklarını açıkladılar. Şimdi ise Rusya ve kripto para birimleri ile ilgili ülke makamlarından gelebilecek bir karar ortaya çıktı.

Rusya artık Kripto Paraları Yasal Ödeme konusunda Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Kripto Paralar

Rusya’da yerel bir haber kuruluşu olan Kommerstant tarafından dün paylaşılan bir rapora göre, Rusya Maliye Bakanlığı ülkedeki kripto para ödemelerini ele alan bir yasa tasarısını tamamladı. Tasarının yatırımcılara dijital varlıklar ve dijital madencilik hakkında net bir fikir sunabileceğinden de bahsedildi. Ayrıca kripto para birimlerinin yasal dolaşımı, ticareti ve sınıflandırılması gibi konuların da tasarıda yer aldığı belirtildi.

Kommerstant’tan gelen habere göre, bu yasa tasarısı ile kripto paraları kabul etmenin yasal ihale olması muhtemel. Haber ajansı, yasa tasarısından elde edilen bilgilere dikkat çekerek, Rusya Federasyonu’na ait olmayan dijital para birimlerinin ödeme yöntemi ve yatırım aracı olarak kabul edileceğini söyledi. Ek olarak, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün gece “Rusya kriptoyu yasallaştıracak” tweetini attı; ama bir süre sonra o tweeti sildi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara