SpaceX Hisselerini Kendi Çalışanlarına Satacak!


SpaceX Hisselerini Kendi Çalışanlarına Satacak! Twitter’ı satın almak için tüm finansal araçlarını kullanan Elon Musk, sonunda SpaceX’ten bir haber aldı. Paylaşılan bilgilere göre SpaceX, bu hafta Perşembe günü kendi çalışanlarına hisse satışı yapacak.

Nisan ayı sonlarında Twitter’ı 44 milyar dolara satmak için anlaşmaya varan Elon Musk, Twitter’ın sahte bir hesap açıklaması nedeniyle satın almayı askıya aldığını duyurdu. Musk’ın Twitter’ın belirttiği gibi sahte hesapların sadece %5’lik bir paya sahip olduğunu iddia etmesiyle ilgili bugün bir bomba haber daha geldi.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, SpaceX hisselerini kendi çalışanlarına satmayı düşünüyor. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için fon aradığı sırada gelen haberlerle birlikte SpaceX’in tahmini piyasa değeri de paylaşılıyor.

SpaceX Hisselerini Kendi Çalışanlarına Satacak! Hisseler 70 dolardan satılacak:

SpaceX Hisseleri

Çeşitli kaynaklardan gelen haberlere göre SpaceX hisseleri, hisse başına 70 dolar fiyatla çalışanlara sunulacak. Hisse başına 70 dolardan şirketin piyasa değeri 125 milyar dolara ulaşacaktı. Satışlar perşembe günü başlayacak.

SpaceX hissesinin neden çalışanlara satıldığı belirsizliğini koruyor. Öte yandan, bazı bilgiler nedenini açıklayabilir. Ağustos 2021’de yayınlanan bir SEC dosyasına göre SpaceX’in %44 hisselerinin sahibi Elon Musk. Ancak Musk’ın 12,5 milyar dolarlık kredi yerine başka bir finansman aracı aradığı da biliniyor. SpaceX hissesiyle ilgili en son haberlerin ardından Musk’ın SpaceX hissesinin bir kısmını Twitter’ı satın almak için kullanabileceğine inanılıyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara