Twitch Yayıncıları Ne Kadar kazanıyor?


Dünyanın en büyük çevrimiçi gösterim platformlarından Twitch, gelen son bilgilere gore fazlaca büyük bir hack saldırısıyla yüz yüze kaldı.

Twitch Yayıncıları Ne Kadar kazanıyor?

Aylık 140 milyonu aşkın etken kullanıcısı ve 9 milyonu aşan yayıncı sayısıyla dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch, büyük bir iddia ile çalkalanıyor. Gelen son bilgilere göre, milyonlarca kullanıcının verileri çalınmış durumda.

VideoGamesChronicles cephesinden gelen habere göre, adı hemen hemen meçhul bir hacker, Twitch’e dair on binlerce gizli saklı veriyi ve kaynak kodlarını çalmayı başardı.

Twitch Yayıncıları Aylık Ne kadar Kazanıyor?

Twitch platformunun şu an yüz yüze kalmış olduğu iddia edilen taarruz daha ilkin gördüklerimizin hiçbirine benzemiyor. Nitekim kullanıcı verilerini, Twitch kaynak kodlarını, şifrelenmiş parolaları ve Twitch yayıncılarının aylık gelirleri de dahil olmak suretiyle binlaerce gizli saklı veriyi çaldırmış olduğu iddia edilen hacker, bu verileri 4chan aracılığı ile 125 GB’lık bir torrent dosyası olarak paylaştı.v

Anonim hacker tarafınca yüklenen dosyaları indirip inceleyen bir ekip Twitter kullanıcıları, Twitch’in meşhur yayıncılara yapmış olduğu aylık ödemelerin dahi görüntülenebildiğini belirtiyor. Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, xQcOW, Hasanabi ve Shroud şeklinde yayıncıların, Eylül ayında Twitch’ten almış olduğu ödemeler kuruşu kuruşuna gösterilmiş.

Türk yayıncılar da bu bilgi sızıntısıdan etkilendi!

Elbette platforma ilişkin bilgilerin çalınması ancak yabancı yayıncıları etkilemedi. Aralarında Elraenn, wtcN, Pqueen ve KendineMuzisyen‘in de bulunmuş olduğu pek oldukça yayıncı saldırının kurbanı oldu. Söz mevzusu kişilerin hususi bilgilerinin yanı sıra platformdan ne kadar para kazandıkları ortaya çıktı.

Twitch Yayıncıları Ne Kadar kazanıyor?

Bununla birlikte, Amazon Games Studios’un Steam‘e rakip olacak halde tasarladığı bir oyun platformuna dair gizli saklı bilgilerin de ortaya çıkmış olduğu söyleniyor. Hacker tarafınca çalınan veriler arasında, platformun kurulduğu günden itibaren yazılan tüm yorumların dahi yer almış olduğu açıklandı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir