Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Yayınlandı


Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Yayınlandı. Twitter, kullanıcılarının uzun süredir talep ettiği bir bloğa başvurmadan doğrudan takipçileri kaldırma işlevini nihayet devreye aldı. Özellik şu anda yalnızca web’de kullanılabilir.

Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Yayınlandı

Twitter, şimdiye kadar kullanıcılarından ilginç ve vazgeçilmez bir özelliği korudu. Twitter kullanan bir kişi, istenmeyen bir takipçiyi doğrudan takipçi listesinden çıkaramadı. Tabii ki, bir geçici çözüm vardı: kişiyi engelleyin ve ardından tekrar engelini kaldırın. Ancak bu durum, çoğu zaman ikinci duruma çok tembel olduğumuz için kişinin sürekli bloke kalmasına da neden olabilir.

Twitter, kullanıcılarının uzun süredir istediği takipçi kaldırma özelliğini geçtiğimiz haftalarda test ediyor. Haftalarca süren testlerden sonra, özellik nihayet bugün kullanıma sunuldu. Özellikle kullanıcılar, istenmeyen bir takipçiyi doğrudan takipçi listelerinden çıkarma fırsatı buldular.

Yeni Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği böyle gözüküyor:

Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Yayınlandı

Herhangi bir takipçinizin sizi takip etmesini istemiyorsanız, şimdi yapmanız gereken sadece üç adım:

  • Profil’den ‘Takipçi’ seçeneğine tıklayarak takipçilerinizin listelendiği sayfaya gelin.
  • Takipçileriniz arasından çıkarmak istediğiniz bir kullanıcının yanındaki üç nokta işaretine basın.
  • Açılan menüde ‘Bu takipçiyi kaldır’ seçeneğine basın.

Twitterın takipçi silme özelliği şu anda sadece web versiyonunda çalışıyor. Özelliğin yakın zamanda mobil tarafına gelmesi bekleniyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara